Por shumë dhjam (ose trupi në formën e mollës) rrit riskun për shumë probleme shëndetësore si diabet, sëmundje zemre, tension të lartë gjaku, madje dhe disa tipe kanceresh. Ushqimi perfekt për mosbalancën e hormoneve, ankthin dhe mungesën e gjumit Caji Jeshil – 8 Dobi Shendetesore Qe Duhet Ti Dini Si të heqim dhjamin e barkut ? Reviewed by M. Të jeni aktivë është çelësi i humbjes së dhjamit si dhe duhet kombinuar me një dietë. Por si mund të hiqet lehtas dhe në mënyrë të shëndetshme ky dhjam? Më poshtë do të gjeni 6 rrugët të thjeshta dhe të shëndetshme për të patur. Gjumi Nëse dëshiron të punosh vonë natën, mendo edhe një herë. Mishin mund ta. Si ta hiqni: Ngjitni shkallë dhe kodra, pasi kështu do të digjni dhjamin në ijë dhe të tonifikoni muskujt e këmbëve. zemra juaj do te rrahe me shpejt dhe si rrjedhoje me shume gjak do te qarkulloje ne trup dhe drejt muskujve. Me fundin e shpinës në tokë, përdorni muskujt e barkut për të ngritur pjesën e sipërme të trupit sa më shumë që të mundeni. Synimet: Ky stërvitje është marrë nga yoga, stimulon zonën e barkut, kafazin e kraharorit dhe supet. Konsumi i 5 deri ne 6 vakteve ne dite mund te ndihmoje te forconi metabolizmin dhe te digjni me shume kalori sesa konsumoni. Pjesa më e madhe e dhjamit rreth belit vjen nga konsumi i ushqimeve me shumë kalori dhe atyre të pashëndetshme. E pajisur me amortizatore tapeti i cili nuk lejon trasmetimin e goditjeve ne kembe dhe trasmetimin e zhurmave. • Gymstick-u është një lloj shkopi me fibra hekuri ku secila anë ka disa rripa të hollë llastiku që ndihmojnë në forcimin e muskujve (rreth 300 ushtrime të ndryshme). Greket e lashte i shihnin muskujt e barkut si simbol te shendetit, fuqise dhe fitnesit fizik. Apr 16, 2016 · 1 – Mbipeshë nga ushqyerja e tepert: ky është lloji më i përhapur i obezitetit në botë dhe shfaqet si shkak i konsumimit të tepërt të ushqimeve të pasura me karbohidrate e sheqerna. Mënyra më e mire për të hjequr yndyrën rreth barkut është apo janë ushtrimet kardiovaskulare si: - Ecja - Vrapimi - Noti - Gjimnastika - Bicikleta Qdo gjë e cila e qon normën e zemrës tuaj në zonen e trajnimit, si zone ideale eshtë 130-150 rrahje në minutë, do të ndikon në djegjen e yndyrës. Për secilin ushtrim është e nevojshme t’i ndani 30 sekonda. Shkrirja e dhjamit nuk është një punë e lehtë, por fatmirësisht ekziston një pije e thjeshtë e cila mund të përgatitet në shtëpi me përbërës të thjeshtë. Të jeni aktivë është çelësi i humbjes së dhjamit si dhe duhet kombinuar me një dietë të. Dhjami i barkut në fakt është njëri nga më të rrezikshmit – përveç. Amelia Phillips thotë se dhjami i tepërt bë bark mund të lidhet dhe me hormonin e stresit, dietat, deprivimin nga gjumi apo bërja më shumë ushtrime fizike në mënyrë të gabuar për barkun. com është se si te humbim barkun apo si te shkrijmë dhjamin e barkut. Nëse ju përmbaheni këshillave kyçe si ato për ushtrime të rregullta dhe konsumimit të ushqimit të shëndetshëm në luftë për dhjamin e padëshiruar, por rezultatet mungojnë është koha që të merreni me “grumbulluesit” e fshehtë të kilogramëve Kohët e fundit, yndyra e barkut ka dalë në pah si një problem kyç shëndetësor. Eshte e keshillueshme te filloni me 1 kasule ne dite ne menyre qe te caktoni sakte masen e lejuar qe suporton trupi juaj. Zvogëlo fryrjen e barkut. Edhe ato pije me pak kalori ngadalësojnë metabolizmin tuaj dhe stimulojnë trupin tuaj për të fituar yndyrë. Por shumë dhjam (ose trupi në formën e mollës) rrit riskun për shumë probleme shëndetësore si diabet, sëmundje zemre, tension të lartë gjaku, madje dhe disa tipe kanceresh. Të jeni aktivë është çelësi i humbjes së dhjamit si dhe duhet kombinuar me një dietë. Ushtrimet ndihmojnë për të forcuar trupin dhe për ta mbrojtur atë nga lëshimi. Por si mund të hiqet lehtas dhe në mënyrë të shëndetshme ky dhjam? Më poshtë do të gjeni 6 rrugët të thjeshta dhe të shëndetshme për të patur. Si të digjni dhjamin e barkut pa ushtrime, vetëm duke ngrënë këto 7 ushqime Ndërkohë eksperti i dietës Terri-Ann Nunns ka zbuluar disa nga ushqimet që ju lehtësojnë punë me djegien e dhjamit në zonën e barkut. Ne ushqim sa me shume shtoni fruta dhe perime te paperpunuara, si dhe ne pergjithesi ushqimet e gatshme dhe fastfood-et njehere e pergjithmone duhet ti largoni nga tryeza juaj. Një bark i sheshtë, në një kohë të shkurtër: humbja e një rrokulli të vogël që ka zgjedhur barkun tonë si vendi i saj i preferuar, sigurisht nuk është një mision i thjeshtë, por nuk është i pamundur. Ja një pije tjetër që mund t’ju ndihmojë të djegni dhjamin:. Shumë njerëz ndalojnë së ngrituri pesha në të 40-tat, por kjo është pikërisht koha kur duhet të punojnë më shumë. Të bartësh shumë dhjam barku (dhjami visceral) është tepër e dëmshme. Jul 09, 2017 · Problemi me i madh i femrave eshte si te heqin dhjamin e tepert ne zonen e barkut Duke ndjekur keto hapa rezultati eshte i garantuar PER ME SHUME VIDEO SUBSCRIBE AND SHARE Ju ftojme te. Të gjitha materialet , përfshirë fotografitë, janë e drejta autoriale e Albest. Nese ke probleme me mbajtjen e ekuilibrit, zbrit pak me shume me kembet edhe hap pak me shume krahet. Synimet: Ky stërvitje është marrë nga yoga, stimulon zonën e barkut, kafazin e kraharorit dhe supet. Në pjesën më të madhe të rasteve shohim që steatoza vjen si pasojë e konsumimit me doza të larta e të vazhdueshme të alkoolit, pra në alkoolistet, por jo gjithmonë. Kujtim Haxholli dhe asistentit Sokol Hutra Tani Klinika Prana Zone edhe ne qytetin e Durresit ofron keto sherbime : -Paralizat -Aftesi te kufizuara -Rehabilitim -Kupa -Refleksiologji -Anticelulit -Antirrudha -Sherbime ne shtepi Keto sherbime ofrohen nga asistenti Sokol Hutra. Dhjami i barkut është më shumë se një shqetësim që i bën rrobat tuaja të duken më të ngushta. Dhjami i barkut në fakt është njëri nga më të rrezikshmit – përveç pamjes së keqe që ju dhuron, trashësia e barkut (belit) është indikator i sëmundjeve. Një nënë pas 3 lindjeve nuk ishte e kënaqur me pamjen e barkut, kështu që vendosi të praktikonte këtë metodë, duke vendosur uthull molle, fasha dhe qese plastike në zonën e barkut çdo natë para se të shkonte në shtrat. Por si mund të hiqet lehtas dhe në mënyrë të shëndetshme ky dhjam? Më poshtë do të gjeni 6 rrugë të thjeshta dhe të shëndetshme për të patur. Mos blini çamçakëz. Eshte e lehte per tu perdorur dhe efekti eshte i qarte. Dhjami në zonën rreth barkut mund të jetë gjenetike, ose të vijë si pasojë e jetës së pashëndetshme dhe pa ushtrime fizike. Dhjami në zonën rreth barkut mund të jetë genetike, ose të vijë si pasojë e jetës së pashëndetshme dhe pa ushtrime fizike. Synimet: Ky ushtrim është i mirë për mukujt e barkut, të. shkaqe hormonale, veçanërisht për gratë, pasi estrogjenet kanë tendencën të promovojnë akumulimin e yndyrës në zonën e barkut dhe ijet; jeta sedentare dhe pak motivim ose pamundësi për të ushtruar sporte dhe ushtrime të posaçme. Mar 11, 2019 · Ne e dëgjojmë këtë gjatë gjithë kohës, por është ende kaq e vështirë të heqim dorë nga ky zakon. Në rastet e gastro-enteriteve me natyrë virale si shenjë sëmundjeje, përveç atyre që përmendëm më lart, bashkëngjitet dhe temperatura që në disa raste mund të jetë e lartë. Ato mund të shfaqen në formë sporadike apo endemike. Ushtrimet ndihmojnë për të forcuar trupin dhe për ta mbrojtur atë nga lëshimi. Qëndroni në pozitën si në fotografi, shpejt ngrini duart, me shuplaka të kthyera njëra ndaj tjetrës, duke i lakuar nga prapa sa më shumë që të mundeni. Por shumë dhjam (ose trupi në formën e mollës) rrit riskun për shumë probleme shëndetësore si diabet, sëmundje zemre, tension të lartë gjaku, madje dhe disa tipe kanceresh. Ushtrimet e tendosjes, po ashtu janë shumë të rëndësishme. Personat që konsiderojnë si dietë mosngrënien mund të rrisin nivelin e kortizolit ndjeshëm, duke mos ndryshuar asgjë me dhjamin e barkut edhe pse nuk marrin kaloritë e zakonshme. Disa ushtrime mund të bëjnë që t`iu djegin muskujt, por nuk ka dyshim se ato do iu sjellin rezultate. Pershendetje, dhjamin rreth barkut mund te largoni me ushtrime ne palester sportive dhe te mos konsumoni ushqime te pasura me karbohidrate dhe yndyra shtazore. How A Poor Man Can Buy Cheap Property (Version A) - Duration: 14:40. Zona e barkut. Por si mund të hiqet lehtas dhe në mënyrë të shëndetshme ky dhjam? Më poshtë do të gjeni 6 rrugët të thjeshta dhe të shëndetshme për të patur. Nje dush me uje te nxehte e avull punon per stimulimin e fluksit te gjakut drejt lekures dhe qetesimit te muskujve. Edhe nëse jeni me dietë, apo kryeni ushtrime të sforcuara, dhjami i barkut është pjesa më e vështirë për t’u hequr. com është se si te humbim barkun apo si te shkrijmë dhjamin e barkut. Le të shohim se si mund të ndërhyjmë në mënyrë efektive kundra ketij fenomeni. Përparësitë e këture ushtrimeve janë se mund t’i bëni kudo dhe kurdo dhe askush nuk mund ta hetojë se jeni duke ushtruar. Ushtrime per Bark - 8 minuta ushtrime Watch Now; Ushtrime për pjesen e poshtëme të barkut dhe belit Ushtrime mbresëlënëse për të hequrtë qafe yndyrën e barkut të poshtëm dhe belit English Awesome exercises to quickly get rid of lower belly fat. Të jeni aktivë është çelësi i humbjes së dhjamit si dhe duhet kombinuar me një dietë. Dhjami në zonën rreth barkut mund të jetë gjenetike, ose të vijë si pasojë e jetës së pashëndetshme dhe pa ushtrime fizike. Dhjami i barkut në fakt është njëri nga më të rrezikshmit – përveç pamjes së keqe që ju dhuron, trashësia e barkut (belit) është indikator i sëmundjeve. Ato më shpesh janë akute dhe më rrallë subakute dhe kronike. Zvogëlo fryrjen e barkut. Si mund ta hiqni dhjamin në bark ?. Mbajeni atë pozicion, pastaj ngadalë kthehuni në tokë. Por gjithashtu, për fat të mirë, dritare. Qëndroni në këmbë të hapura pak më shumë se gjerësia e krahëve. Ushqimi perfekt për mosbalancën e hormoneve, ankthin dhe mungesën e gjumit Caji Jeshil – 8 Dobi Shendetesore Qe Duhet Ti Dini Si të heqim dhjamin e barkut ? Reviewed by M. 15:46 - 3 Qershor, 2019. Gjatë periudhës së shtatzënisë me pilates do të ndiheni më të rehatshëm. Personat që konsiderojnë si dietë mosngrënien mund të rrisin nivelin e kortizolit ndjeshëm, duke mos ndryshuar asgjë me dhjamin e barkut edhe pse nuk marin kaloritë e zakonshme. Gjumi Nëse dëshiron të punosh vonë natën, mendo edhe një herë. “Të humbësh dhjamin e barkut është më komplekse sa duket. jepini trupit tuaj formën e këndit 90 gradë si në fotografi; Për 20-30 sekonda qëndroni në këtë pozicion pa. pershendetje,,nese keni mundesi te me tregoni per disa kokrra ,,mish i mbledhur qe i kam ne krah mbi berryl,, nuk me dhembin por jam bere merak jane me te medha se kokrra e lajthise dhe po shkojne duke u shtuar si numer. Çfarë duhet të bëni: Qëndroni në dysheme me këmbët tuaja në një vijë me shpatullat tuaja. Përbërësit: gjysmë limoni gjysme lime mente luleshtrydhe 1 litër ujë me gaz. Ky stërvitje forcon pjesët e mëposhtme si: shpinën, vithet dhe pjesën e kofshëve. Diarretë infektive janë të lidhura pothuajse vetëm me çrregullimin e sekretimit dhe të thithjes. Merrni pozicionin e dërrasës, me duart e vendosura nën shpatullat tuaja dhe këmbët tuaja në një gjerësi sa ajo e belit. Duke bërë vetëm ushtrime të përqendruara tek barku, si pompa, nuk do t’ju ndihmojë të largoni fryrjen e barkut. persh un jamm njee nen e dy femivee edhee i kam 72. Hapi 1: Vendosni pak uthull molle në zonën e barkut dhe mbulojeni me një fashë. Shtrydhni edhe dy limonët e mbetur. Shumica prej jush ndoshta e njihni Portulacën (ose siç quhet ndryshe burdullak) një bimë e cila mbin vetë dhe që përmban mjaft vlera ushqyese, por që jo të gjithë i njohin. jepini trupit tuaj formën e këndit 90 gradë si në fotografi; Për 20-30 sekonda qëndroni në këtë pozicion pa. Si ta hiqni: Ngjitni shkallë dhe kodra, pasi kështu do të digjni dhjamin në ijë dhe të tonifikoni muskujt e këmbëve. Njëra nga pyetjet që më së shpeshti kemi hasur kohëve të fundit këtu në sherohu. Vazhdoni të ndryshoni krahët për 45 sekonda. Pijeni para gjumit dhe e djeg dhjamin në bark pa ushtrime. Apr 28, 2015 · Njerëzit harxhojnë shumë mund dhe para në kërkim të barkut të rrafshët. Mënyra më e mirë për të filluar stërvitjen tuaj dhe për të ngrohur trupin është duke u hedhur me litar. Po pastaj si t’ja bëjmë? Gjëja më e mirë nuk është që të stërmundoheni duke mbajtur pesha e bërë ushtrime rraskapitëse, por bëni stërvitje të shëndetshme aerobie. net sjell për ju 5 ushtrime me karrige, që do t’ju ndihmojnë të tretni dhjamin nga trupi juaj. Ju rekomandojmë që të bëni këto 7 ushtrime të thjeshta çdo. E vecanta e kesaj seance eshte reduktimi i kohes se pushimit dhe nje sforcim me i madh qe i behet zemres e trupit ne pergjithesi. Për ta arritur këtë, mjafton t’i hidhni një sy recetës së mëposhtme. Të jeni aktivë është çelësi i humbjes së dhjamit si dhe duhet kombinuar me një dietë të. Materialet nuk mund të kopjohen, riprodhohen, ripublikohen, modifikohen, transmetohen, ose distribuohen në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të Portalit Albest. Pi së paku 2 litra ujë në ditë dhe ha pesë shujta perimesh çdo ditë. Por shumë dhjam rrit riskun për shumë probleme shëndetësore si diabet, sëmundje zemre, tension të lartë gjaku, madje dhe disa tipe kanceresh. Ushtrimet e tendosjes, po ashtu janë shumë të rëndësishme. Pjesa më e madhe e dhjamit rreth belit vjen nga konsumi i ushqimeve me shumë kalori dhe atyre të pashëndetshme. Të jeni aktivë është çelësi i humbjes së dhjamit si dhe duhet kombinuar me një dietë. Ndoshta mund t’ju duket i pamundur fakti që pilates është aktiviteti më i përshtatshëm gjatë shtatzënisë. Ekran Smart TV i cili mund te lidhet me wi-fi ku mund te shikoni filma, programe televizive,rrjetet sociale etj. Ushqimet që ju duhen për të larguar dhjamin e tepërt rreth barkut. Kjo pije do ju ndihmojë gjithashtu të largoni dhjamin e barkut. Gjinjte e meshkujve apo gjinekomastia; sido qe te quhen, masa e tepert e mishit qe disa nga meshkujt mbajne ne kraharorin e tyre dhe ju jep pamjen me shume te nje vajze ne para –pubertet, sesa te nje gjoksi Olimpik eshte fatkeqesisht nje problem ne rritje. Njëra nga pyetjet që më së shpeshti kemi hasur kohëve të fundit këtu në sherohu. com March 19, 2015, 9:01 pm. Bëni një hap para ashtu […]. Gjithashtu shmangni mishin e kuq, peshkun e yndyrshem, prodhimet e qumeshtit me yndyre, si dhe ushqimet e rafinuara te dritherave. Vendos krahet te kryqezuara mbi gjoks dhe duke nxjerr frymen kontrakto muskujt e barkut dhe ngri shpatullat, deri gati sa te arrish i ulur, pastaj duke mare fryme rikthehu me ngadale ne pozicionin e meparshem. Uji do të shërbej si diuretik natyral duke nxjerr. Watch Now; Ushtrimet e barkut 8 minuta ne dite This video was uploaded from an Android phone. Por si mund të hiqet lehtas dhe në mënyrë të shëndetshme ky dhjam? Më poshtë do të gjeni 6 rrugët të thjeshta dhe të shëndetshme për të patur. Harrojeni ushtrimet kardio kur është fjala për humbjen e peshës dhe toning up. Dieta ngadalëson funksionin e enzimave të metabolizmit në trup. Si të digjni dhjamin e barkut pa ushtrime, vetëm duke ngrënë këto 7 ushqime Ndërkohë eksperti i dietës Terri-Ann Nunns ka zbuluar disa nga ushqimet që ju lehtësojnë punë me djegien e dhjamit në zonën e barkut. Me fundin e shpinës në tokë, përdorni muskujt e barkut për të ngritur pjesën e sipërme të trupit sa më shumë që të mundeni. Përpjekjet për të hequr qafe dhjamin e barkut është një problem i përbashkët i shumë njerëzve, që përpiqen të bëjnë ushtrime për bark të sheshtë apo klasa joge në të gjithë botën. Gjithashtu shmangni mishin e kuq, peshkun e yndyrshem, prodhimet e qumeshtit me yndyre, si dhe ushqimet e rafinuara te dritherave. Dhjamë Në Pjesën E Poshtme Të Barkut. Përfshirë janë shkaqet më të zakonshme të ënjtjes në gjunjë të tilla si lëndimet, osteoartriti dhe bursit si dhe shkaqe më pak të zakonshme të tilla si cistat e Baker dhe artriti reaktiv. -Bëni ushtrime. 2017 nga Shekulli Online Pasi nënat lindin një fëmijë, në trupin e tyre gjithmonë shfaqen sprijat (shenjat). Jun 05, 2014 · Personat që konsiderojnë si dietë mosngrënien mund të rrisin nivelin e kortizolit ndjeshëm, duke mos ndryshuar asgjë me dhjamin e barkut edhe pse nuk marin kaloritë e zakonshme. Kthejeni trungun e trupit dhe ngrini dorën e majtë drejt tavanit. Greket e lashte i shihnin muskujt e barkut si simbol te shendetit, fuqise dhe fitnesit fizik. persh un jamm njee nen e dy femivee edhee i kam 72. Po pastaj si t’ja bëjmë? Gjëja më e mirë nuk është që të stërmundoheni duke mbajtur pesha e bërë ushtrime rraskapitëse, por bëni stërvitje të shëndetshme aerobie. Apr 16, 2016 · 1 – Mbipeshë nga ushqyerja e tepert: ky është lloji më i përhapur i obezitetit në botë dhe shfaqet si shkak i konsumimit të tepërt të ushqimeve të pasura me karbohidrate e sheqerna. – Vështirësitë e stomakut: Problemet e shpeshta të barkut tregojnë për mungesën e vitaminave në organizëm. Mjekesi alternative14 nëntor 2018 A e njihni këtë bimë? Është një ilaç i fuqishëm natyror dhe një “bombë” me antioksidantë dhe omega 3. Vazhdoni të ndryshoni krahët për 45 sekonda. Përpjekjet për të hequr qafe dhjamin e barkut është një problem i përbashkët i shumë njerëzve, që përpiqen të bëjnë ushtrime për bark të sheshtë apo klasa joge në të gjithë botën,transmeton Top Chneanl. Duke bere keto ushtrime ju vini ne levizje muskujt e legenit dhe rrisni qarkullimin e gjakut ne kete pjese. Të kesh një bark të rafshet e te sheshte është ëndrra e shumë vetave. Vendos krahet te kryqezuara mbi gjoks dhe duke nxjerr frymen kontrakto muskujt e barkut dhe ngri shpatullat, deri gati sa te arrish i ulur, pastaj duke mare fryme rikthehu me ngadale ne pozicionin e meparshem. Sillni dorën tuaj të majtë në pozicionin fillestar dhe përsëriteni me anën e djathtë. Fizioterapi. Nese keni bere ushtrime te barkut cdo jave dhe ende nuk shihni rezultate, ju me siguri jeni duke e bere njerin nga keta gabime. – Vështirësitë e stomakut: Problemet e shpeshta të barkut tregojnë për mungesën e vitaminave në organizëm. Dhjami i barkut në fakt është njëri nga më të rrezikshmit – përveç pamjes së keqe që ju dhuron, trashësia e barkut (belit) është indikator i sëmundjeve. Ky lloj yndyre - i referuar si yndyrë e thellë- është një faktor i madh rreziku për diabetin e tipit 2, sëmundjet e zemrës dhe gjendje të tjera. Në një kanë hidhni mentën, lëkurën e limës, limonin, kastravecët, specin dhe gjithë përbërësit e tjerë. Pirja është shumë efektive dhe do të japë rezultate në vetëm një javë. Por një nutricioniste hedh poshtë këtë mit dhe se ushtrimet e pafundme për barkun në të vërtetë e zgjerojnë belin. Oct 17, 2018 · salmeterol xinafoate (forma e pudrës përdoret që tani si një mjekim për astmën). Personi i infektuar mund të ketë dhimbje koke, ethe, krampe abdominale (dhimbje barku), të lokalizuara më tepër në pjesën e poshtme të barkut. Ju rekomandojmë që të bëni këto 7 ushtrime të thjeshta çdo. Ushtrime per muskujt e barkut Ushtrimi i muskujve të drejtë të barkut. Kjo do t’ju beje te shpenzoni me shume energji e te digjni me shume yndyrna. Pjesa më e madhe e dhjamit rreth belit vjen nga konsumi i ushqimeve me shumë kalori dhe atyre të pashëndetshme. Bëni tri sete me 10-12 ushtrime. Si ta hiqni dhjamin e barkut me një pije të thjeshtë! Nga Shije. Sep 15, 2017 · Përpjekjet për të hequr qafe dhjamin e barkut është një problem i përbashkët i shumë njerëzve, që përpiqen të bëjnë ushtrime për bark të sheshtë apo klasa joge në të gjithë botën. Pas lindjes, indi dhe muskujt e barkut bëhen më të lëshuar, të butë, ndërsa organet e brendshme të barkut e spostojnë lëkurën e barkut nga jashtë. Kohezgjatje e stretching duhet te jete 10-30 sekonda per cdo ushtrim stretching dhe te pakten 10 minuta ne fund te stervitjes. Këtu janë disa këshilla tepër të vlefshme: 1) Rrit frekuencën e ushtrimeve kardio- Ushtrimet kardio mund të ju ndihmojnë të digjni më shumë kalori dhe si…. Çdo ditë duhet të bëni ushtrime të barkut dhe ushtrime për dobësim të përgjithshëm. Ato mund të shfaqen në formë sporadike apo endemike. Ushtrimet ndihmojnë për të forcuar trupin dhe për ta mbrojtur atë nga lëshimi. Personat që konsiderojnë si dietë mosngrënien mund të rrisin nivelin e kortizolit ndjeshëm, duke mos ndryshuar asgjë me dhjamin e barkut edhe pse nuk marin kaloritë e zakonshme. mee humb pesh a ndiko mee ngren njee her nditee buk e mee bo ushtrime tt barkut e me ec ngaa pak edhee kafet paa sheqer mi pi t llutem tregoo. Trajnerët e fitnesit tregojnë se asnjëherë nuk mund ta ‘mposhtni’ një dietë të keqe vetëm me ushtrime fizike. Por janë disa ushqime specifike të cilat ndihmojnë në këtë process. jepini trupit tuaj formën e këndit 90 gradë si në fotografi; 3. Pi së paku 2 litra ujë në ditë dhe ha pesë shujta perimesh çdo ditë. dhimbje në pjesën e sipërme të anës së djathtë të barkut, ndjenjë lodhje. Hapi 2: Mbështilleni zonën e barkut me një qese plastike disa herë, por sigurohuni që të ndjeheni rehat pasi do ta keni gjatë gjithë natës në trup. com është se si te humbim barkun apo si te shkrijmë dhjamin e barkut. Ndoshta mund t’ju duket i pamundur fakti që pilates është aktiviteti më i përshtatshëm gjatë shtatzënisë. Kujtim Haxholli dhe asistentit Sokol Hutra Tani Klinika Prana Zone edhe ne qytetin e Durresit ofron keto sherbime : -Paralizat -Aftesi te kufizuara -Rehabilitim -Kupa -Refleksiologji -Anticelulit -Antirrudha -Sherbime ne shtepi Keto sherbime ofrohen nga asistenti Sokol Hutra. Mirëpo me disa ndryshime të vogla në mënyrën e të ushqyerit dhe. Ushqimet që ju duhen për të larguar dhjamin e tepërt rreth barkut. Si të hiqni dhjamin e tepërt të barkut duke mos lëvizur nga karrikja/6 ushtrime tonifikuese Forma fizike Një ndër problemet më të shpeshta estetike e jo vetëm për shumë njerëz është dhjami që akumulohet rreth barkut. Për shembull, ai mund të qëndrojë i strukur në qoshen e tij, me sytë gjysmë të mbyllur dhe sidomos, ai nuk vjen për të kërkuar ushqimin. Për të hequr dhjamin e bezdisshëm të barkut ne vazhdimisht punojmë, bëjmë ushtrime të gjata, komplekse dhe rraskapitëse dhe prap asgjë nuk e garanton formën e dëshiruar. Shpejt zvogëlo madhësinë e barkut tuaj duke eliminuar mbajtjen e ujit dhe mbufatjen. Përsëriteni për 30 sekonda. Këtu vihet re një penetrim, infiltrim i qelizave të mëlçisë nga yndyra. Po ju propozojmë tri ushtrime të cilat do ta skalisin gjithë trupin në afat rekord: Hapi Qëndroni vertikalisht, angazhoni muskujt e barkut. Ndërsa sipas studimeve të fundit, ngrënia e ushqimit. Dhjami në zonën rreth barkut mund të jetë gjenetike, ose të vijë si pasojë e jetës së pashëndetshme dhe pa ushtrime fizike. Ato mund të shfaqen në formë sporadike apo endemike. Ato më shpesh janë akute dhe më rrallë subakute dhe kronike. Kjo do t’ju beje te shpenzoni me shume energji e te digjni me shume yndyrna. Gjithashtu stimulon metabolizmin dhe ndihmon trupin të shkarkojë. Ja disa rregulla te domosdoshme per t'i njohur ne ndihme te jetes dhe te shendetit tone:. Jul 03, 2017 · Qëndroni me këmbë të hapura sa gjerësia e krahëve. Por si mund të hiqet lehtas dhe në mënyrë të shëndetshme ky dhjam? Më poshtë do të gjeni 6 rrugët të thjeshta dhe të shëndetshme për të pasur. Gjithashtu do të detoksifikojë trupin tuaj në vetëm 24 orë! Ky plan dietor bazohet në lëngje, çajra dhe smoothie, çka do ta bëjë procesin e eliminimit të mbeturinave nga trupi shumë më shpejt. Nëse keni vendosur që të mbani vijen e përsosur të trupit edhe gjatë dimrit koha është për të filluar me ushtrime. Ky stërvitje forcon pjesët e mëposhtme si: shpinën, vithet dhe pjesën e kofshëve. Pjesa më e madhe e dhjamit rreth belit vjen nga konsumi i ushqimeve me shumë kalori dhe atyre të pashëndetshme. Mënyra më e mirë për të eliminuar dhjamin e tepërt është të kryeni ushtrime aerobie ose të ecni sa më shumë dhe të mos hani më ëmbëlsira. Në ditët tona steatoza e mëlçisë po haset gjithnjë e më tepër. persh un jamm njee nen e dy femivee edhee i kam 72. Gjithashtu shmangni mishin e kuq, peshkun e yndyrshem, prodhimet e qumeshtit me yndyre, si dhe ushqimet e rafinuara te dritherave. Lexoni me kujdes dhe mesoni se si kjo pilule mund te permiresoje jeten tuaj te perditshme! Pilulat Glucomannan me fibra nga zhardhoku i bimes Konjac per dobesim dhe renie ne peshe vine tani me formulen unike G-slim. Por një nutricioniste hedh poshtë këtë mit dhe se ushtrimet e pafundme për barkun në të vërtetë e zgjerojnë belin. Shikojini, ruajini dhe mbi te gjitha bejini 😂😂 Ama mos harroni, per te hequr dhjamin dhe per te bere muskuj ne zonen e barkut, me te rendesishme se sa ushtrimet, jane ushqimet. Kjo është faza ku ju përdorni energjinë gjatë ushtrimeve. Dhe pas gjithçkaje ende nuk kemi arritur formën që dëshirojmë. Synimet: Ky stërvitje është marrë nga yoga, stimulon zonën e barkut, kafazin e kraharorit dhe supet. ·shkaqe hormonale, veçanërisht për gratë, pasi estrogjenet kanë tendencën të promovojnë akumulimin e yndyrës në zonën e barkut dhe ijet; ·jeta sedentare dhe pak motivim ose pamundësi për të ushtruar sporte dhe ushtrime të posaçme. Humbisni ne peshe dhe ndihuni mahnites me kete supplement teresisht natyral ! Sasi e plote per 1 muaj eshte180 kapsula. Konsumi i 5 deri ne 6 vakteve ne dite mund te ndihmoje te forconi metabolizmin dhe te digjni me shume kalori sesa konsumoni. 15:46 - 3 Qershor, 2019. Tetova News. Por si mund të hiqet lehtas dhe në mënyrë të shëndetshme ky dhjam? Më poshtë do të gjeni 6 rrugët të thjeshta dhe të shëndetshme për të patur. Mos harroni të hani mëngjes. Si ta hiqni: Ngjitni shkallë dhe kodra, pasi kështu do të digjni dhjamin në ijë dhe të tonifikoni muskujt e këmbëve. Ne të gjithë ëndërrojmë për një bark të sheshtë dhe këmbë të holla, por për fat të keq, për shumë prej nesh kjo është një ëndërr. Murad, dermatolog dhe profesor në Universitetin e Kalifornisë. Por një nutricioniste hedh poshtë këtë mit dhe se ushtrimet e pafundme për barkun në të vërtetë e zgjerojnë belin. Mënyra më e mirë për të eliminuar dhjamin e tepërt është të kryeni ushtrime aerobie ose të ecni sa më shumë dhe të mos hani më ëmbëlsira. Ushtrime per muskujt e barkut Ushtrimi i muskujve të drejtë të barkut. Si ta kryeni: Uluni në dysheme, me një këmbë të shtrirë para jush, tjetra e përkulur në gjunjë dhe e kaluar mbi këmbën e parë. Provo kërcimin e barkut: është i këndshëm dhe forcon muskujt e barkut. Si ta eliminojmë sa më shpejt dhjamin e barkut? Shtresat dhjamore në bark më së shumti frustrojnë dhe më së vështiri eliminohen, ndërkaq grumbullohen në çast. al / 29 KORRIK 2016 komente Depozitat e yndyrës të grumbulluara në zonën abdominale janë ekstremisht të vështira për t’u hequr. Ja disa rregulla te domosdoshme per t'i njohur ne ndihme te jetes dhe te shendetit tone:. Kthejeni këmbën tuaj të djathtë në të djathtë, 90 gradë dhe kthejnë këmbën tuaj të majtë pak në të djathtë. Formësimi i belit, heqja e dhjamit nga pjesa e barkut do të bënte që ju të keni një trup perfekt, shkruan Indeksonline. Shumë njerëz ndalojnë së ngrituri pesha në të 40-tat, por kjo është pikërisht koha kur duhet të punojnë më shumë. Lepuri apo një brejtës Kur një brejtës është i sëmurë, pamja e tij e përgjithshme dhe sjellja e tij ndryshojnë. Nese keni bere ushtrime te barkut cdo jave dhe ende nuk shihni rezultate, ju me siguri jeni duke e bere njerin nga keta gabime. Merrni pozicionin e dërrasës, me duart e vendosura nën shpatullat tuaja dhe këmbët tuaja në një gjerësi sa ajo e belit. Por shumë dhjam (ose trupi në formën e mollës) rrit riskun për shumë probleme shëndetësore si diabet, sëmundje zemre, tension të lartë gjaku, madje dhe disa tipe kanceresh. Arta, urgjent te Noteri për sondazhin. për të hequr dhjamin e. Kjo është një mënyrë si të rrëzoni në peshë shpejt dhe lehtë. Studimet kanë treguar se digjni më shumë kalori duke bërë ushtrime rezistence dhe force. Si të kryeni: 1. Të jeni aktivë është çelësi i humbjes së dhjamit si dhe duhet kombinuar me një dietë. Dhjami në zonën rreth barkut mund të jetë gjenetik ose të vijë si pasojë e jetës së pashëndetshme dhe pa ushtrime fizike. Feb 13, 2017 · Hiqni dhjamin e barkut me sodë buke dhe uthull molle, ja si përgatitet Po ju japim 3 mënyra se si të përgatisni pije të mahnitshme me sodë të cilat do t. “RevistaWho. Të shpërndajmë Kulturë, për një Botë më të Dashur dhe të Shndritshme. Si të eleminoni “dhjamin në bark”?. Mënyra më e lehtë për ta hequr dhjamin nga beli pa ushtrime fizike e belit dhe barkut. E martë, Tetor 22, 2019. Përparësitë e këture ushtrimeve janë se mund t’i bëni kudo dhe kurdo dhe askush nuk mund ta hetojë se jeni duke ushtruar. Gjumi Nëse dëshiron të punosh vonë natën, mendo edhe një herë. Pine Meadows Hobby Farm A Modern Homestead Recommended for you. Por si mund të hiqet lehtas dhe në mënyrë të shëndetshme ky dhjam? Më poshtë do të gjeni 6 rrugët të thjeshta dhe të shëndetshme për të patur. Qëndroni në pozitën si në fotografi, shpejt ngrini duart, me shuplaka të kthyera njëra ndaj tjetrës, duke i lakuar nga prapa sa më shumë që të mundeni. Ky website kontrollohet dhe menaxhohet nga Albest. Të jeni aktivë është çelësi i humbjes së dhjamit si dhe duhet kombinuar me një dietë. Por shumë dhjam (ose trupi në formën e mollës) rrit riskun për shumë probleme shëndetësore si diabet, sëmundje zemre, tension të lartë gjaku, madje dhe disa tipe kanceresh. Amelia Phillips thotë se dhjami i tepërt bë bark mund të lidhet dhe me hormonin e stresit, dietat, deprivimin nga gjumi apo bërja më shumë ushtrime fizike në mënyrë të gabuar për barkun. Kjo dietë eliminon yndyrnën në zonën e barkut dhe e tonifikon atë. Mënyra më e mirë për të eliminuar dhjamin e tepërt është të kryeni ushtrime aerobie ose të ecni sa më shumë dhe të mos hani më ëmbëlsira. Pjesa më e madhe e dhjamit rreth belit vjen nga konsumi i ushqimeve me shumë kalori dhe atyre të pashëndetshme. Nëse jeni kujdesur të hani siç duhet dhe jeni marrë me ushtrime, e përsëri e ndjeni barkun të fryrë, do të thotë se nuk i dini këto 3 gjëraKrijimi i muskujve nuk e eliminon dhjamin e tepërtUshtrimet për muskujt e barkut Po, por duhet të dini se ato vetëm krijojnë masë muskulore, poshtë shtres&eum. Trupi kompleks sistemi ushtrime përkul dhe ushtrime të frymëmarrjes saturating trupit me oksigjen, e cila ndihmon aktivizojnë metabolizmin dhe djegur dhjamin. Sep 18, 2014 · Njëra nga pyetjet që më së shpeshti kemi hasur kohëve të fundit këtu në Dieta-Shqip është se si te humbim barkun apo si te shkrijmë dhjamin e barkut. Por shumë dhjam rrit riskun për shumë probleme shëndetësore si diabet, sëmundje zemre, tension të lartë gjaku, madje dhe disa tipe kanceresh. Edhe nëse jeni me dietë, apo kryeni ushtrime të sforcuara, dhjami i barkut është pjesa më e vështirë për t’u hequr. Antraksi nje kohe te gjate njhet si semundje e kafsheve te fermave. Shikojini, ruajini dhe mbi te gjitha bejini 😂😂 Ama mos harroni, per te hequr dhjamin dhe per te bere muskuj ne zonen e barkut, me te rendesishme se sa ushtrimet, jane ushqimet. Kuptoni si funksionojnë muskujt e barkut dhe si digjen yndyrnat në trup. Por si mund të hiqet lehtas dhe në mënyrë të shëndetshme ky dhjam? Më poshtë do të gjeni 6 rrugët të thjeshta dhe të shëndetshme për të patur. Të shpërndajmë Kulturë, për një Botë më të Dashur dhe të Shndritshme. com është se si te humbim barkun apo si te shkrijmë dhjamin e barkut. Nov 27, 2017 · www. Ne ushqim sa me shume shtoni fruta dhe perime te paperpunuara, si dhe ne pergjithesi ushqimet e gatshme dhe fastfood-et njehere e pergjithmone duhet ti largoni nga tryeza juaj. Por si mund të hiqet lehtas dhe në mënyrë të shëndetshme ky dhjam? Më poshtë do të gjeni 6 rrugët të thjeshta dhe të shëndetshme për të patur. Gjatë periudhës së shtatzënisë me pilates do të ndiheni më të rehatshëm. Edhe nëse jeni me dietë, apo kryeni ushtrime të sforcuara, dhjami i barkut është pjesa më e vështirë për t’u hequr. Në të 40-tat mund të ruani forcën e trupit dhe të luftoni dhjamin e barkut. Më poshtë po japim disa këshilla për sheshim të barkut në një kohë të shpejtë! 1. Duke bere keto ushtrime ju vini ne levizje muskujt e legenit dhe rrisni qarkullimin e gjakut ne kete pjese. Mënyra më e mirë për të filluar stërvitjen tuaj dhe për të ngrohur trupin është duke u hedhur me litar. al / 29 KORRIK 2016 komente Depozitat e yndyrës të grumbulluara në zonën abdominale janë ekstremisht të vështira për t’u hequr. Gjithashtu stimulon metabolizmin dhe ndihmon trupin të shkarkojë. Ushtrime per muskujt e barkut Ushtrimi i muskujve të drejtë të barkut. Zvogëlo fryrjen e barkut. Kuptoni si funksionojnë muskujt e barkut dhe si digjen yndyrnat në trup. Ka shumë ushtrime me fitball punuar në grupe të caktuara të muskujve dhe djegur dhjamin. Dhëmbët e bardhë dhe të shëndetshëm mund t’i krijoni edhe në shtëpi, duke përdorur këtë recetë natyrale shumë efektive. Po vetë në shtëpi e eleminoj dot celulitin pa shpenzime? Nëse nuk doni të shpenzoni shuma të "çmendura" për eleminimin e celulitit mund të bëni përpjekje për eleminimin e tij në kushtet e shtëpisë me trajtime dhe ushtrime, thotë Dr. ·shkaqe hormonale, veçanërisht për gratë, pasi estrogjenet kanë tendencën të promovojnë akumulimin e yndyrës në zonën e barkut dhe ijet; ·jeta sedentare dhe pak motivim ose pamundësi për të ushtruar sporte dhe ushtrime të posaçme. Ahmed Mustafa Muteueli Hyrje e rëndësishme – A e dini se shumë mjekë bashkëkohorë kanë caktuar ushtrime fizike të veçanta për gra shtatzëna? – A e dini se ekzistojnë programe të veçanta për kohën e shtatzënisë dhe njëherazi edhe për kohën pas lindjes për të kompensuar lëvizjen e humbur. 1-Gjysma e avokados përmban afërsisht 10 gram yndyra të shëndetshme, të cilat e ndalojnë trupin tuaj të rezervojë dhjamë në këtë pjesë të […]. Vendosni duart prapa kokës dhe bërrylat jashtë. Hapi 2: Mbështilleni zonën e barkut me një qese plastike disa herë, por sigurohuni që të ndjeheni rehat pasi do ta keni gjatë gjithë natës në trup. Dhjami në zonën rreth barkut mund të jetë gjenetike, ose të vijë si pasojë e jetës së pashëndetshme dhe pa ushtrime fizike. Përpjekjet për të hequr qafe dhjamin e barkut është një problem i përbashkët i shumë njerëzve, që përpiqen të bëjnë ushtrime për bark të sheshtë apo klasa joge në të gjithë botën,transmeton Top Chneanl. Personat që konsiderojnë si dietë mosngrënien mund të rrisin nivelin e kortizolit ndjeshëm, duke mos ndryshuar asgjë me dhjamin e barkut edhe pse nuk marrin kaloritë e zakonshme. Amelia Phillips thotë se dhjami i tepërt bë bark mund të lidhet dhe me hormonin e stresit, dietat, deprivimin nga gjumi apo bërja më shumë ushtrime fizike në mënyrë të gabuar për barkun. Pjesa më e madhe e dhjamit rreth belit vjen nga konsumi i ushqimeve me shumë kalori dhe atyre të pashëndetshme. Përsëriteni për 30 sekonda. Si ta hiqni dhjamin e barkut me anë të ushqimeve Yndyrat e këqija janë yndyrat e ngopura, që i gjejmë te mishi i kuq dhe te gjalpi. Keshtu duke zhdukur dhjamin e tepert ne bark, ju jo vetem do te rrisni nivelin e testosteronit ne organizmin tuaj, por do te rrisni edhe vleresimin per veten dhe do te jeni me te sigurte ne shtrat. Mat shpejtesine, kohen,distancen,kalorite e shpenzuara, te rrahurat e zemres. Disa hulumtimet të mëparshme kanë implikuar që individët të cilët ushtrojnë rregullisht një herë ose dy herë në javë arrijnë formë të mirë trupore me kalimin e kohës, derisa ata që ushtrojnë në mënyrë energjike çdo ditë me kalimin e kohës reduktojnë intensitetin e aktivitetit trupor që në fund të bëhen edhe më. Momentalisht ekzistojnë mbi 200 pajisjesh të ndryshme ushtrimore, me emërtime shumë tingëlluese që premtojnë bark të fortë sikur guri në më pak se 8 minuta ushtrime në ditë. Bëni një hap para ashtu […]. Me këmbën e djathtë bëjeni një hap para, duart dhe bërrylat lakojini nën këndin 90 gradë, kthejeni trupin aq sa mundeni në anën e djathtë pa i lëvizur kërdhokullat dhe shpejt kthehuni në pozitën fillestare. Synimet: Ky stërvitje është marrë nga yoga, stimulon zonën e barkut, kafazin e kraharorit dhe supet. Shkrirja e dhjamit nuk është një punë e lehtë, por fatmirësisht ekziston një pije e thjeshtë e cila mund të përgatitet në shtëpi me përbërës të thjeshtë. Si të digjni dhjamin e barkut pa ushtrime, vetëm duke ngrënë këto 7 ushqime Ndërkohë eksperti i dietës Terri-Ann Nunns ka zbuluar disa nga ushqimet që ju lehtësojnë punë me djegien e dhjamit në zonën e barkut. Me këmbën e djathtë bëjeni një hap para, duart dhe bërrylat lakojini nën këndin 90 gradë, kthejeni trupin aq sa mundeni në anën e djathtë pa i lëvizur kërdhokullat dhe shpejt kthehuni në pozitën fillestare. Mar 23, 2018 · Kjo stërvitje forcon pjesët e mëposhtme si: shpinën, vithet dhe pjesën e kofshëve. se si po hidhet Voltana Ademi çdo. Forca e muskujve bie si tek burrat edhe tek gratë. Përpjekjet për të hequr qafe dhjamin e barkut është një problem i përbashkët i shumë njerëzve, që përpiqen të bëjnë ushtrime për bark të sheshtë apo klasa joge në të gjithë botën,transmeton Top Chneanl. “Të humbësh dhjamin e barkut është më komplekse sa duket. Një bark i sheshtë, në një kohë të shkurtër: humbja e një rrokulli të vogël që ka zgjedhur barkun tonë si vendi i saj i preferuar, sigurisht nuk është një mision i thjeshtë, por nuk është i pamundur. 8 keshilla si te heqim dhjamin e barkut. Vendos krahet te kryqezuara mbi gjoks dhe duke nxjerr frymen kontrakto muskujt e barkut dhe ngri shpatullat, deri gati sa te arrish i ulur, pastaj duke mare fryme rikthehu me ngadale ne pozicionin e meparshem. Kjo dietë eliminon yndyrnën në zonën e barkut dhe e tonifikon atë. Përbëhet nga nëntë ushtrime. Të jeni aktivë është çelësi i humbjes së dhjamit si dhe duhet kombinuar me një dietë të. Coleen, nënë e tre fëmijëve ka provuar metoda të ndryshme për të humbur peshë, por asnjëra prej tyre nuk ka qenë aq efikase sa mbështjellja e barkut me një qese plastike. zemra juaj do te rrahe me shpejt dhe si rrjedhoje me shume gjak do te qarkulloje ne trup dhe drejt muskujve. Mar 05, 2017 · Uji me limon është cilësuar gjithmonë si një mbrojtës i shëndetit dhe mirëqenies. Hapi 2: Mbështilleni zonën e barkut me një qese plastike disa herë, por sigurohuni që të ndjeheni rehat pasi do ta keni gjatë gjithë natës në trup. zemra juaj do te rrahe me shpejt dhe si rrjedhoje me shume gjak do te qarkulloje ne trup dhe drejt muskujve. Nëse ndonjëherë keni pyetur se si duken ushtrimet e mira të cilat shkrijnë dhjamin nga barku, patjetër shikojeni këtë video. Mjekesi alternative14 nëntor 2018 A e njihni këtë bimë? Është një ilaç i fuqishëm natyror dhe një “bombë” me antioksidantë dhe omega 3. Është më mirë se çdo dietë ose pije e popullarizuar, dhe do të eliminojë yndyrën në zonën e barkut, ndërsa gjithashtu përmirëson funksionin, pamjen, kujtesën dhe dëgjimin e trurit. Në të 40-tat mund të ruani forcën e trupit dhe të luftoni dhjamin e barkut. Ato mund të shfaqen në formë sporadike apo endemike. Ja disa rregulla te domosdoshme per t'i njohur ne ndihme te jetes dhe te shendetit tone:. Të bësh më shumë ushtrime se sa. 3-Reverse Crunch. Antraksi nje kohe te gjate njhet si semundje e kafsheve te fermave. Protesta kundër dënimit të El. Ky website kontrollohet dhe menaxhohet nga Albest. Kjo pije do ju ndihmojë gjithashtu të largoni dhjamin e barkut. Por si mund të hiqet lehtas dhe në mënyrë të shëndetshme ky dhjam? Më poshtë do të gjeni 6 rrugë të thjeshta dhe të shëndetshme për të patur. Është pikërisht zona sipërfaqësore që na bën të dukemi me 6-Packun e famshëm kur e trajnojmë dhe bëjmë ushtrime për muskujt e asaj zone. Të kesh një bark të rafshet e te sheshte është ëndrra e shumë vetave. 2017 nga Shekulli Online Pasi nënat lindin një fëmijë, në trupin e tyre gjithmonë shfaqen sprijat (shenjat). Personat që konsiderojnë si dietë mosngrënien mund të rrisin nivelin e kortizolit ndjeshëm, duke mos ndryshuar asgjë me dhjamin e barkut edhe pse nuk marin kaloritë e zakonshme. Ky stërvitje forcon pjesët e mëposhtme si: shpinën, vithet dhe pjesën e kofshëve. E pajisur me amortizatore tapeti i cili nuk lejon trasmetimin e goditjeve ne kembe dhe trasmetimin e zhurmave. Pirja është shumë efektive dhe do të japë rezultate në vetëm një javë. Si ta kryeni: Uluni në dysheme, me një këmbë të shtrirë para jush, tjetra e përkulur në gjunjë dhe e kaluar mbi këmbën e parë. Dhjami i barkut: Vrapi mbi gjithçka. • Kapaciteti juaj aerobik bie. Mëngjesin e parë kur u zgjua, ajo hoqi fashat dhe u befasua nga rezultatet. com është se si te humbim barkun apo si te shkrijmë dhjamin e barkut. Të jeni aktivë është çelësi i humbjes së dhjamit si dhe duhet kombinuar me një dietë. Pjesa më e madhe e dhjamit rreth belit vjen nga konsumi i ushqimeve me shumë kalori dhe atyre të pashëndetshme. Një nënë pas 3 lindjeve nuk ishte e kënaqur me pamjen e barkut, kështu që vendosi të praktikonte këtë metodë, duke vendosur uthull molle, fasha dhe qese plastike në zonën e barkut çdo natë para se të shkonte në shtrat. Uji do të shërbej si diuretik natyral duke nxjerr. Për të thuhet se ndihmon me tretjen, detoksifikon mëlçinë, fshin shenjat e plakjes, përshpejton metabolizmin, ndihmon me depresionin dhe ankthin, parandalon kancerin etj. Mat shpejtesine, kohen,distancen,kalorite e shpenzuara, te rrahurat e zemres. Duke qene se kerkesa numer nje qe me beni eshte: Aulona na posto disa ushtrime per muskujt e barkut qe mund t’i bejme edhe me shtepi, ja ku i keni.